A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Katar - Diskuze

Původní dotaz

Letište v Doha (Katar)

19.11.2009 10:13:37 | srkacka
srkacka
Ahojky všem. V prosinci letíme na Maledivy s přestupem v Doha. Při cestě tam je to v poho, máme čekačku jen dvě hoďky, ale nazpátek máme prodlevu skoro 13hodin. Vůbec si to neumím představit a úplně mě z toho jímá hrůza. Co tam budu dělat tak dlouho? Je nějaká možnost zaplatit si třeba nějaký salonek nebo já nevím...jiná alternativa.... Jsem celkem z toho zoufalá :-(. Máte někdo nějaký tip, radu, nebo něco pozitivního... ? Moc díky ....Katka.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
14.11.2016 14:23 95.103.135.***
Re: Přestup v Doha  

Na letisku sme prestupovali viac - krát, úplne bez problémov. Letisko nie je až také veľké, ale malé tiež nie je. Po letisku sa pohybujú autobusy, ktoré ťa odvezú z lietadla do budovy.
Pri prestupe a výstupu z autobusu (my sme rukávy nikde na tomto letisku ani nevideli a nezažili), cesta autobusom po samotnom letisku je dlhá, nás vždy hneď smerovali do tranzitu a tam je to úplne bez problémov.
Nemusíte sa báť. Všetko je dobre značené, tak ako všade na nových letiskách.
Medzi terminálmi sa nejazdí. Nakupuje sa výborne, ale trvá to trochu dlhšie, tak si nechajte časovú rezervu. Za eurá môžeš kupovať. Ceny, keď sme mi boli, neboli v eurách (asi ani v dolároch), ale na požiadanie nám cenu vypočítali

:-) :-) :-) .

• doktor23
  • d.stana
  • Anonym (2)
d.stana 14.11.2016 10:56
Přestup v Doha  

Dobrý den, zhruba za měsíc cestuji do Thajska, přestupuji v Mnichově a v Kataru- Doha. Má Angličtina je poměrně špatná, chtěla bych se zeptat, jak moc složité je přestupovat v Doha. Jak je velké letiště, zda se musí třeba metrem, nebo autobusy mezi jednotlivými terminály, O:-) je to moje první dlouhá cesta, tak se bojím snad všeho. Také bych potřebovala vědět, jestli se dá na letišti nakupovat za eura. Děkuji za info.

Neregistrovaný uživatel
07.11.2016 08:13 95.103.142.***
Re: Letište v Doha (Katar)  

Nie, žiadne víza pri prestupe nie sú potrebné. Dostaneš sa do tranzitnej zóny a tam sa pohybuješ. 2-3 hodiny, to je tak akurát na kľudný prestup v Dohe.

:-) :-) :-) .

• Anonym (1)
Neregistrovaný uživatel
07.11.2016 07:42 90.176.34.***

Má někdo zkušenost s tranzitním vízem? Např. doprava z letiště nebo co v Doha navštívit? O vízum je třeba zažádat minimálně 7 pracovních dní před odletem na stránka qatar airlines, je možno použít pouze při jedné cestě a je poskytováno bezplatně

Neregistrovaný uživatel
20.01.2016 15:43 92.52.9.***

Vizum je potrebne iba pri opustení letiska a teda vstupe do krajiny.

Neregistrovaný uživatel
20.01.2016 12:14 193.179.63.***

A jenom dotaz, pokud je přestu do 2-3 hodin - žádná víza nejsou potřeba? (CZ ani SK?) Hana

• Anonym (1)
klárek párek
29.04.2015 21:25 46.47.130.***

jsou tam i u sedaček i na kuřárně, co vím, hlavně jsem tam měla skvělý signál wifi

klárek párek
29.04.2015 21:23 46.47.130.***

Tak teda nevím, ve které Doze jste byl, když jsem tam byla já,t ak bylo všude čisto, jídlo výborné (no prostě arabáči), nacpáno sice bylo a lidi spali i pod lavičkami, ale co můžou dělat víc? letiště je velké, bohužel je to letecký uzel a nedávají víza na potkání. my jsme při 14 hod. dostali i hotel a útratu za večeři.

• Anonym (1)
klárekpárek
29.04.2015 21:16 46.47.130.***
Re: 14 hodin na letisku v dohe  

Vízum se tam koupit nedá, já jela s arabem, takže mi na místě při zaručení dali tranzitní a i hotel od katar airways, ale takhlen ven se asi nedostanete. jinak jestli máte aspoň silver card, tak máte nárok na salonek a jídlo.

...MJ
20.02.2015 19:32 78.24.10.***
Re: 14 hodin na letisku v dohe  

Vízum je potřeba zařídit předem a mám pocit že je celkem drahé. Okolo 150 EUR.

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu